Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Ruže pre učiteľov k sviatku

Ruže pre učiteľov k sviatku

Ku Dňu učiteľov:)

Jeden z najmúdrejších Ján Amos Komenský povedal: „Ak sa človek má stať človekom, musí sa vzdelávať“.  Je to  po zdraví to najvzácnejšie, na čom by mal každý celý život pracovať, aby bol prospešný sebe, aj celej spoločnosti.  Učitelia si vybrali svoje povolanie, aby sprostredkúvali svoje vedomosti  žiakom, aby ich viedli k pochopeniu potreby vzdelávať sa po celý život. Aby svojich žiakov nasmerovali na správnu  cestu ako v živote dosiahnuť úspech. Čestne a s vedomím, že „nič nie je zadarmo“.

Žijeme v dobe, ktorá nám stále viac nastavuje zrkadlo človečenstva. Žijeme v mediálnej spoločnosti, kde si na sociálnych sieťach  a v médiách môže každý beztrestne zverejniť, čo chce, nezáleží na tom, či to je alebo nie je pravda. V časoch, kde peniaze a bohatstvo diktujú morálku. Všetkým učiteľom patrí  VEĽKÉ ĎAKUJEM, že vedia ustáť nástrahy tejto doby a nevzdávať sa svojho cieľa.  

Nielen škola a  učitelia sú tí, ktorí vzdelávajú a najmä vychovávajú. Je to aj rodina, spoločnosť, sila osobnosti každého študenta. Učiteľ je tiež len človek so svojou rodinou, starosťami a zdravím, na to sa občas zabúda.  Všetkým učiteľom patrí VEĽKÉ ĎAKUJEM, že to vedia ustáť, často na úkor svojho súkromia a zdravia. Nie vždy sa v spoločnosti stretávajú s pochopením a podporou. Vybrali si svoje povolanie tak, ako si každý iný vybral to svoje.  Dnešná spoločnosť stráca optimizmus, všetci sme unavení, nikto z nás si pandémiu nevymyslel, ale všetci s ňou musíme žiť. Prajem učiteľom, ktorí v tejto náročnej dobe vykonávajú svoju prácu v týchto iných, oveľa náročnejších podmienkach, aby si udržali pevné zdravie, dostatok pozitívnej energie pokračovať vo svojom poslaní a odovzdávať mladej generácii to najlepšie zo seba, s láskou, pokorou a noblesou im vlastnou. Aby sa tešili z každého žiaka, ktorý si  hodnoty  ako česť, pravda, morálka a viera v samého seba,  odnáša do života.  Všetkým učiteľom patrí  OBROVSKÉ ĎAKUJEM.

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil.