Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Informácie pre žiakov

V prípade podozrenia, že sa na Vás vykonáva násilie akoukoľvek formou (fyzickou či psychickou), je dôležité skontaktovať sa s triednym učiteľom, výchovnou poradkyňou prípadne s vedením školy, ktorí pomôžu riešiť a eliminovať Vaše problémy.

Internetová stránka pre deti, rodičov a učiteľov, kde nájdete užitočné informácie ako aj on-line poradňu, ktorá Vám môže pomôcť: www.prevenciasikanovania.sk

Internetová stránka je rozdelená do štyroch sekcii:

  • Deti a mládež – získate základné informácie o probléme šikanovania, o možnostiach poradenstva a pomoci, kontaktoch na odborníkov, o stratégiách vlastnej prevencie a ochrany. Návštevníci majú možnosť obrátiť sa so žiadosťou o radu na odborníkov, ktorí e-mailový poradenský servis zabezpečujú.
  • Rodičom detí je preto venovaná ďalšia zo štyroch hlavných sekcií webovej stránky. Sekcia pre rodičov by ich mala podporovať v tom, aby viac vnímali problémy svojho dieťaťa a porozumeli im, aby dôverovali škole, komunikovali s ňou a žiadali kompetentné a zodpovedné riešenie problému. Jej súčasťou sú aj kontakty na inštitúcie, na ktoré sa pri riešení problému šikanovania môžu obracať a informácie z legislatívy, o ktorú sa môžu opierať.  
  • Snahou sekcie určenej pre učiteľov je poskytnúť im kompletné informácie z tejto problematiky o v štyroch pod sekciách – legislatíva, teória, prax a prieskum.
  • V sekcii venovanej iným odborníkom je mnoho užitočných informácií pre realizáciu kvalitnej prevencie a intervencie v poradenskom a školskom prostredí.